Bátorság határok nélkül
Schmidt Mária bemutatja: a sérelem mint államvallás.
Kimaradt a köztévé híradójából Angela Merkel német kancellárnak az orbáni illiberális demokráciával kapcsolatos megjegyzése - az m1 Híradójában csak a fideszes reakciót idézték.
Chris Patten, a brit konzervatív párt volt elnöke, Hongkong utolsó kormányzója szerint az illiberális megoldás tévedés. A világ liberális demokráciáinak el kell kezdeniük ismét hinni önmagukban, és be kell bizonyítaniuk, hogy Orbán kijelentése nem más, mint fellengzős képtelenség – írta.
Új könyvvel jelentkezik az egykori demokratikus ellenzék egyik vezetője, a rendszerváltás meghatározó alakja, Kis János filozófus. A „Mi a liberalizmus?” címet viselő munkájában többek közt vitába száll azzal a széles körben terjedő nézettel, amely szerint a liberalizmus és a demokrácia egymástól elválasztható fogalmak.
Az idei választások eredményeiből nem az olvasható ki, hogy a magyar nép, olyan nagyon el kívánná zavarni azokat, akik az önkényt újra a nyakunkba hozták. Vajon miért nem? Leginkább azért, mert a választók jelentős része nem látja úgy, hogy a jelenlegi ellenzék által képviselt alternatíva lényegesen vonzóbb lenne számukra a jelenlegi kurzusnál.
Orbán Viktor kormányfő politikai tevékenységéről közölt összeállítást a német országos közszolgálati rádió. A szerző véleménye szerint ugyan kevesen értik a kormányfőnél jobban a magyarokra jellemző érzésvilágot, ám Orbán nem ismer más harci módszert, mint a forradalmat, amióta pedig hatalmon van, az igazságszolgáltatás intézményeit kiüresítették, a sajtószabadságot korlátozták, a választásokat pedig manipulálták. Az ellenzékről sincs jobb véleménnyel, és nem csodálkozik azon, hogy az emberek inkább nem is mennek el választani.
Egy cseh liberális EP-képviselő, Pavel Telicka fordult az Európai Bizottsághoz a tusnádfürdői beszéd ügyében – tudósított legalábbis a DK két brüsszeli képviselője.